Mercedes-AMG EQS kameralara yakalandı

Mercedes-AMG EQS kameralara yakalandı
  • Genel
  • 17 Ağustos 2021 11:30
  • 0

Mercedes EQS’in AMG rozetli bir varyantı kameralara yakalandı. Yakın zamanda Almanya’nın Stuttgart şehrinin güneyindeki bir şarj istasyonunda görüntülenen model, tasarım konusunda iddialı olacak gibi görünüyor.

Model standart Mercedes-AMG EQS prototipi gibi, bu prototip de sadece kamuflajla kaplanmış küçük gövde alanları dikkatlerden kaçmıyor. Önde ve yanlarda ufak detaylar sır gibi saklanıyor. Ayrıca A direğinde, belki de bir AMG rozetini gizlemek için küçük bir kamuflaj parçası da konumlandırılmış.

Bu EQS’nin en ilgi çekici kısmı, standart EQS modellerinden farklı olarak sunulan jantları oluyor. Tekerleklerin her birinde, AMG rozetlerini sakladığına inanılan iç jantın küçük bölümleri üzerinde bant ile kameralara yakalandı. Ancak bu model EQS’in tam bir AMG varyantı olmayabilir. Çünkü otomobildeki bir çok detay standart versiyon ile neredeyse aynı. Ayrıca fren kaliperlerinin de küçük olması, AMG varyantı olasılığını oldukça düşürüyor.

Otomobil üreticisi tarafından yakın zamanda yapılan ticari marka tescillerine dayanarak, potansiyel olarak EQS43, EQS53 ve EQS63 olarak adlandırılan bir dizi AMG modeli piyasaya sürülebilir. ’43’ ve ’53’, muhtemelen standart modelden sadece birkaç değişik ile gelecek. EQS63, iddia edilen 715 hp ile en yüksek performanslı varyant olmayı vaat ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ