BENTLEY Flying Spur Elektriklendi!

BENTLEY Flying Spur Elektriklendi!

2030 yılına kadar tamamen elektrikliye dönmek isteyen ingiliz üreticinin ikinci hybrid modeli olacak araç, aynı vzamanda markanın da en güçlüsü!

Kaputunun altında 2.9 litre V6 motoru bulunan Flying Spur, 545 beygir ve 730 nm torka sahip. Elektrik motorunun desteğiyle benzinli modelinden 95 beygir daha güçlü. Ve 0-100 hızlanmasını cüssesiyle ters orantılı olarak 4.5 saniyede tamamlayan aracın son hızı ise 285 km/s olarak açıklandı. Ayrıca batarya ve depo tam doluyken toplamda 700 km menzil sunuyor. Aracın bataryasının tam şarjı ise ev tipi şarj aletiyle iki buçuk saatte doluyor.

Hybrid desteğine kavuşan modelin tasarımında ise bir değişiklik bulunmuyor. Kendine özgü sürüş özellikleri bulunan Flying Spur Hybrid’in modları şu şekilde; EV Drive, Hybrid, Hold. Bu modlar adından da anlaşılacağı gibi kullanım seçenekleri sunuyor. EV Drive, sadece elektrik gücünü kullanarak sürüşe olanak sağlarken, Hybrid modunda araç, hem benzinli hem elektrikli motorun kombine çalışmasıyla ilerliyor. Hold modunda ise halihazırda bulunan elektrik enerjisini diğer günlere saklama imkanı sunuyor.

REKLAM ALANI

Bentley Flying Spur Hybrid, yıl sonunda alıcılarıyla buluşacak.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ